Dehet
Dobrý den natíral jsem zeď primalexem nevšiml jsem si že štětec byl umazany od dehtu a teď mi to smrdí hrozně potrebuji koupit nějaký nátěr na bázi epoxidu který by uvolňování zápachu a uhlovodíků že zdi zabranil
Odpoveď:
Dobrý den,
nejlepší by bylo odstranění nově nanesené vrstvy, než zcela uzavřít zdivo. Zkuste ji pořádně namočit a seškrábnout, případně vymýt vodou se saponátem.Pokudt to nepomůže lez použít izolařní barvy jako je Remal Flek - Stop. Pokud chcete použít epoxid lze třeba naředěný email S2321, ale povrch po tomto bude tvrdým může se lesknout a případné další malby se budou optížněji nanášet.
Zodpovedá:
Pavel Janků (Technická poradna barvy, laky, nátěrové hmoty)